| Malos_Andreia_2002 a întrebat:

Cu ce nota pot intra la o facultate cu profil pedagogic? Si cat de grea este facultatea

Răspuns Câştigător
| GetReal a răspuns:

Ba da, exista astfel de specializari in cadrul facultatilor de psihologie. E greu sa te interesezi la facultatile din orasul tau sa vezi?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Facultate "cu profil pedagogic"?!---nu exista in Ro.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai bine urmeaza un curs postliceal.
La facultatile de profilurile predate in scoli exista sectiuni unde se invata si pedagogia, pentru viitorii profesori.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica/mediile/etc. DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!