| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ar fi daca nu ar fi existat scoala si educatia? Ce parere aveti despre homeschooling?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna ideea, doar ca te izoleaza un pic de societate, dar treci peste daca te duci intr-un parc si esti disponibil sa cunosti persoane noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homeschooling fac si eu in momentul asta datorita profesorilor inutili de fizica din liceu. E cel mai tare lucru posibil. Peste cativa ani scoala (institut) va deveni inutila... De asemenea invatatul de acasa de orice fel te scapa atat de bullying cat si de influenta catre o viata de (beep) cauzata de putorile care nu vor sa invete si se chinuie apoi pe 500 lei pe santier si incep sa urle la ceilalti ca invata degeaba etc.

| Victor453 a răspuns:

Homeschooling, chiar bine

| valentinatvd a răspuns:

Homeschooling este ok, doar ca nu include lucrul in echipa, relationarea cu restul grupui, sentimentul de apartenenta la un colectiv.