| Gabrielabmg a întrebat:

Ce parere aveti despre educatia incluziva? >:
Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Nu știu ce fel de păreri cauți, dar eu sunt pentru extinderea și îmbunătățirea educației incluzive. Mai ales astăzi, cu internetul de partea noastră și cu această viteză amețitoare cu care crește accesibilitatea informației de calitate. Suntem cel puțin 5 miliarde de minți sănătoase pe pământul ăsta, ar fi bine ca toate să aibă acces la educație.
Găsești un articol destul de bunuț, deși vechi, aici: http://articole.famouswhy.ro/educatia_incluziva__o_necesitate/