| schlau a întrebat:

Cum ar trebui sa arate o cerere, pentru diriginte, de motivare a absentelor?
P.S. Dirigintele stie, de la tata, ca nu am fost la scoala insa imi trebuie o scutire.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerere motivare absente

Domnule diriginte,

Subsemnatul_____, parinte al elevului____, din clasa ____, va rog sa aprobati motivarea absentelor fiului/fiicei mele in zilele de___, cand a lipsit de la cursuri pe motive de____( sanatate/probleme familiale etc). Anexex scutirea medicala.

Data___

Semnatura,
____

Domnului Diriginte al clasei ____

1 răspuns:
| TheWildKemzz a răspuns:

Eu asa fac:
Domule diriginte/doamna diriginta,
Va rog sa motivati absentele fiului meu/fiicei mele,(aici numele tau) de pe data de : (cand ai lipsit) din motive personale.
Va multumesc, (Numele unui parinte de'al tau la sfarsit + semnatura lui)
NU UITA SA TE DUCI LA CABINET SA VIZEZE SCUTIREA!