| gabi659 a întrebat:

Cum as putea invata mai eficient astea 21 de derivate pana luni ca nu imi intra in cap? https://ibb.co/6ywHWC6

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Incearca sa le grupezi si sa le scrii pe biletele post it colorate. Lipeste-le pe perete intr-o zona in care petreci mult timp.La tine in camera, in bucatarie etc. astfel incat sa le vezi des.

Cere unui parinte sa te ajute cu invatatul.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru dullcat):

Penibil, el vrea sa le invete nu sa se interneze la nebuni

| dullcat a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Nu e nimic penibil, este o tehnica pentru invatare, la fel cum este si notatul pe mana a unor cuvinte cand vrei sa inveti o limba noua.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Cam multe fomfleuri penibile feminine si copilaresti, pe vremea mea eram un elev premiant de liceu cu media 9.88 si invatam fara "biletele post-it" colorate ca generatia voastra, prea moi sunteti

| cfrtobias a răspuns:

Nu le inveti, ca oricum e scurt timpul happy

| sierra1 a răspuns:

Simplu și clasic: toceală

| UserRo10 a răspuns:

Singura mea sansa a fost sa lucrez un numar foarte mare de exercitii si le-am invatat pe toate. Recomand totusi sa le inveti si pe cele cu u deoarece sunt si mai folosite.
Recomand sa efectuezi cat de multe exercitii poti si sa le inveti deoarece la integrale mai departe o sa ai nevoie de aceasta baza