| Corina_1783 a întrebat:

Cum considerati Biblia este cuvintul lui Dumnezeu sau al oamenilor?

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Eu consider biblia ca fiind un fel de jurnal al creştinismul,al religiei. Toate lucrurile ce s-au întâmplat, legate de Iisus şi alţi sfinţi apar acolo în ordine. O singură diferenţă:nu prea este scrisă nicăieri data exactă. Biblia a fost scrisă de oameni, dar n-a fost inventată dde ei. Ei au zis ce au văzut.Cum am zis, e un fel de jurnal. happy

| atoatestiitoarea a răspuns:

Biblia este o adunatura de povesti inventate pentru a tine in frâu pe cei slabi de minte si a le face sa accepte soarta lor de asupriti

| BiancaDenisa a răspuns:

Buna draga mea Corina! Biblia, dupa cum se spune si dupa cate stiu si cred eu este cuvantul lui Dumnezeu si sincera sa fiu eu cred ca este cuvantul Bunului Dumnezeu!

| perenasop a răspuns:

Cuvantul oamenilor care cred in Dumnezeu.

| cristiansan a răspuns:

O prostie facuta pentru a controla omul de rand.

| andrada_2796 a răspuns:

Daca nu va lamuresc versetele atunci nu aveti credinta nici cat un bob de mustar... 2timotei 3:16, 17 revelatia 1:1 2samuel 23:1, 2

| ankutzika a răspuns:

Biblia e cuvantul lu D-zeu...cel putin asa cred eu happy