| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a întrebat:

E Biblia Cuvintul lui Dumnezeu sa nu?
http://www.youtube.com/watch?v=K29xp_z6z68
?
Daca nu Cine sa Ce e Cuvintul Lui Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu. El este imutabil, infailibil, inerant.http://www.youtube.com/watch?v=n_sGLoqhha8

| danay72 a răspuns:

Biblia este inspirata de Dumnezeu, si aceasta deoarece este o carte profetica, care pana in prezent tot ce s-a profetit s-a implinit in totalitate. Apoi e cea mai raspandita carte din lume si cea mai veche, ultima carte Apocalipsa fiind incheiata scrierea ei, in 98en.Este o carte unica, care demonstraza ca e Cuvantul lui Dumnezeu. 2Timotei3:16

| Thunderstruck a răspuns:

Da, este, de-aia are atatea contraziceri, Dumnezeu vrea sa vada cine e cu adevarat credincios.

| RAY a răspuns:

Copie dupa alte mitologi

| dragos9234 a răspuns:

Hmmm,nu.

| elyfel a răspuns:

Da este

| Bogdan_9316 a răspuns:

Biblia a fost scrisă sub inspiraţie divină şi, prin urmare, este exactă şi demnă de încredere. — 2 Timotei 3:16.
Informaţiile pe care le găsim în Cuvântul lui Dumnezeu sunt practice pentru viaţa de zi cu zi. — Isaia 48:17.
Promisiunile lui Dumnezeu scrise în Biblie se împlinesc negreşit. — Numeri 23:19.

| Qinz a răspuns:

Uite aicea logica
Biblia este cuvantul lui Dumnezeu, si Dumnezeu este cuvantul lui.

| ciprianjurje a răspuns:

Da