| anonim_4396 a întrebat:

Biblia cum o considerati? O carte inspirată de Dumnezeu, sau doar o carte bună.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara Cristi!
Consider Biblia o carte inspirata de Dumnezeu.
Te pup!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O carte bună de citit dacă vezi esența ei!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

E o "bibliotecă". Bună în niciun caz (faptul că are şi părţile ei bune nu este de ajuns ca să o pot numi "bună").

- http://i.imgur.com/VTHhXbC.png

- http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| danay72 a răspuns:

O carte utila in viata, de la Dumnezeu, care ne poate indruma in orice aspect al vietii. 2Timotei3:16,17

| SuperMagicSmile a răspuns:

O carte numai buna de citit pe WC..destul de lunga cat sa te tina trei ani, plus unele lucruri sunt atat de ridicole incat te fac sa razi, si parca trece vremea mai frumoslaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SuperMagicSmile):

Asa consideri tu cuvîntul lui Dumnezeu? O bătaie de joc?

| poliku a răspuns (pentru SuperMagicSmile):

Asa te-au invatat la scoala? Asa educatie ai primit din partea familie? Te crezi mai presus de noi? Pacat ca nu esti langa mine ca iti dadeam un sut in fund de imi ramaneai pe papuc.
Oricum biblia nu e pentru oricine.

| Mădă0611 a răspuns:

O carte, nu o carte buna.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Eh nici filozofia NT-ului nu-ti place?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Filosofia budista e mai smechera. Chiar daca biblia are parti bune, pentru simplu fapt ca s-au dus atatea razboaie pentru religiile avraamice, sunt rele. Iubirea aproapelui e ca orice alta descoperire, mai devreme sau mai tarziu cineva si-ar fi dat seama ca asa e bine.

| Liviu a răspuns:

O care buna de aprins focu, macar foc sa faca, ca deh dumnezeu o zis ' sa fie lumina' probabil de aia e biblia facuta, de aia avem asa multe biserici, sa avem ce ardelaughing
Pe scurt biblia mi se pare o carte de indobitocire in masa.

| WhiteLife a răspuns:

Sigur ca Biblia e inspirată de Dumnezeu si de folos ca sa invete, sa mustre, sa indrepte, sa dea intelepciune in neprihanire, pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desavarsit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna."

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

2 Timotei 3:16: "Toată Scriptura este inspirată de Dumnezeu şi de folos ca să înveţe, să mustre, să îndrepte lucrurile, să disciplineze în dreptate"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O care insipirata de Sfantul Duh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legea de capatai pentru toti pacatosii. drumul catre dumnezeu si rai. succes.

| DiamondEyes a răspuns:

Ce-am inteles eu din Vechiul Testament a fost : "caci eu sunt un d-zeu gelos, sa nu ai alti zei in afara de mine"; "sa-mi aduceti jerfe"; sa nu mai faca nu stiu ce rahat, blablabla chestii narcisiste si ipocrite!
Am avut ce ma plictisi in a cauta "importanta Bibliei".
Concluzia? N-am gasit-o.

| micurutza2005 a răspuns:

Biblia nu ar trebui contestata si batjocorita ea vine evident de la Dumnezeu numai ca unii nu au suficienta dezvoltare psihica sa o poate intelege.