| ema123321 a întrebat:

Cum demonstrez ca (Cum canta marea-De Dimitrie Anghel) este lirica?happy

Răspuns Câştigător
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

F operei lirice
Este opera in care autorul isi exprima sentimentele in mod direct sentimentele
trasaturi
se remarca aparitia eului liric
mltitudinea de figuri de stil.imagini artistice
rimul
ritma
masura versurilor
scrii despre sentimentele exprimate
va trebui sa scrii si despre tiotlu si tema

1 răspuns:
| SeRgYu08 a răspuns:

Pai este foarte simplu happy. Trebuie sa scrii cateva marci ale eului liric in text, imagini artistice, sentimentele, trairile transmise in mod direct de catre poet si cu asta ai demonstrat ca poezia "Cum canta marea " de Dimitrie Anghel este lirica happy sper ca ti-am fost de folos! Funda?