| robert8289 a întrebat:

Cum e la liceu?
se iau cartile in fiecare zi sau doar caiete?(am vazut pe uni fara carti la ei)

5 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

De obicei nu se folosesc toate cartile ori pentru ca s-a schimbat programa ori din alte motive. O sa va obisnuiti cu profesorii care lucreaza si pe carti inca din primele saptamani asa ca pe parcursul anului iti vei lua caietele si cartile care stii ca iti vor fi necesare. Numai bine! Succes la scoala!

| conundrum a răspuns:

Depinde daca vrei sa iei bacul sau nu.

| Bobbb a răspuns:

Depinde cum esti tu laughing) daca esti tocilar iti vei cumpara ghiozdan si vei cara 7-8 carti + caiete dupa tine zilnic, daca nu. oamenii normali de obicei ia o carte mai importanta (de exemplu romana) si 2-3 caiete. nu e obligatoriu sa ai caiet la religie, muzica, sport, desen, si alte materii noi economie logica sau mai stiu eu ce. laughing poate sa fie si un caiet UNIVERSAL, SAU presupun ca o sa ai un coleg de banca si vorbiti tu iei azi o carte el alta si va ajunge. Inca ceva, sa nu iti iei penar laughing mai ales ca baiat, iti ajunge un pix, si creion in caz ca faci matematica

| adelina19 a răspuns:

Depinde la ce liceu esti. daca esti la un grup scolar e normal ca prostii sa nu-si ia carti cu ei. pe ce planeta traiesti?

| Bubu4 a răspuns:

Depinde de materii si daca le folositi happy la materiile importante eu zic sa iti iei manualul, la celelalte vorbesti cu colegul de banca si o ora aduce unul, o ora celalalt :p