| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la Facultatea de Istorie? Am fost bun la Istorie în scoala mereu.
Ce îți trebuie pentru Admitere?
Cum se face Admiterea la Facultatea din Galati?
E o facultate/specializare frumoasa?
Cam cât înveți?
Ce joburi poți sa ai? (exclus profesor de istorie)
Mulțumesc mult.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Facultatea de Istorie...Ce joburi poți sa ai? (exclus profesor de istorie)"

in 9 cazuri din 10 -> șomer cu diplomă

| dullcat a răspuns:

Ar trebuie sa gasesti toate informatiile necesare pe site-ul facultatii la care doresti sa aplici, la sectiunea admitere.Succes.

| LordCristobal a răspuns:

Facultatea de Istorie este o specializare frumoasa deoarece o sa ai oportunitatea sa mergi pe santiere arheologice si sa inveti istoria de la A la Z.
Si la facultatea asta e mult de invatat si ai de facut si multe proiecte pe tematica istorica.Aceasta facultate are trei ani.
Dupa facultate poti deveni muzeograf, istoric, profesor de istorie, etnograf.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi cu dosarul! Nu se mai da admitere! Cu facultatea de istorie poți deveni istoric sau muzeograf! Dar salariile sunt destul de mici în România!