| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

De exemplu daca urmez Facultatea de Istorie, pot face la sfarsit un master de dubla specializare (istorie-geografie)? Sau ca sa fiu profesor de istorie si geografie trebuie sa fac doua facultati diferite? confused

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Facultatea de geografie şi facultatea de istorie sunt două lucruri total diferite. Nu vei putea face dublă specializare în acest caz, ar trebui să faci ambele facultăţi. Cel puţin din câte ştiu eu...

| dana85 a răspuns:

Orice facultate are o dubla specializare: filologie- istorie, romana-engleza, etc