| TheMaster a întrebat:

Cum este la profilul mate-info,intensiv info?Este chiar asa de greu cum aud?

8 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Eu am fost la filologie si era atat de usor mai mult de 2 lectii nu aveai de invatat pe zi indiferent de materii cam asta era pentru o zi doua lectii la toate materiile dar aveam o prietena la mate info intensiv si se plangea mereu ca daca ar putea s-ar transfera la alt profil

| Munchkin a răspuns:

Păi imaginează-ţi şi tu, o să ai ore de matematică şi de informatică în fiecare zi. Chiar dacă nu o să ţi se pară greu, nu o să ai prea mult timp liber.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Dacă ești bun la matematică și la programare, n-ar trebui să ți se pară greu.
Nu mai asculta de toti proștii, dacă lor li se pare greu înseamnă că matematica și programarea nu e de ei, și că ar fi trebuit să se înscrie la un altfel de liceu.

| x_7728 a răspuns:

Din cate stiu eu, e cel mai greu profil :d depinde cum ti se pare tie>big grin

| scumpik a răspuns:

Daca stii foarte bine nu o sa ti se para greu insa daca nu stii nimic da e foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce faci, poti face pascal (putin probabil) sau c/c++. acum iar depinde daca vei fi la mate-info sau mate-info intensiv info. in primul caz o sa faci cam ce este de baza (vectori, matrice, functii, recursivitate...), iar la intensiv info o sa faceti incepand de la vectori si matrice si o sa treceti prin recursivitate, backtraking, metoda greedy, divide et impera, grafuri, arbori, liste, chiar si putin oop, iar in a 12-a o sa faceti baze de date, mai mult ca sigur Fox Pro. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar atat de greu.La mate info, intensiv info, la mine in sibiu sunt intr-a noua 6 ore de mate si 3 ore de info.Intr-a 12 sunt 8 ore de mate si 6 ore de info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorii sunt in special f exifenti, mai ales la chimie, fizica, mate si info. Daca nu ai fost la vreo olimpiada sau concurs de matematica, la intensiv nu cred ca e locul tau... crede-ma, eu sunt la intensiv si regret fiecare secunda. Ma gandesc chiar sa ma mut... sad