| Cristian226 a întrebat:

Cum este ora de educație fizica în facultate? Sunt la o facultate de inginerie și am văzut că avem și educație fizica în orar. Este ca la liceu cu alergare, probe fizice?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te speria, nu e ca la liceu! La noi a fost lejer, fiindcă nu am fost la profil de sport.
Mergeam in sala de sport și făceam doar prezența (circula o listă, pe care ne scriam numele, ori il scriau colegii care preferau să facă sport, in locul nostru), apoi plecam. Am avut și o profă super.

| Wr3nch a răspuns:

Dah, se face un an cu speranta ca nu o sa se ingrase studentiilaughing Recomand sa mergi, nimic nu e mai penibil ca o restanta la sport.

| Pantagruel a răspuns:

Da. Tine doua ore ca orice curs, laborator si de obicei e 25% instructie de liceu si apoi faci ce vrei. Sala, tenis de masa, fotbal etc.

| Cristian226 explică (pentru Pantagruel):

Și examenele cum se dau? Se dau și scrise și practice?

| Ineys a răspuns (pentru Cristian226):

Examen la sport? Stai calm ca aia e ultima materie care o sa-ti faca probleme la facultate. Noi ne jucam basket/fotbal toata ora si nota se dadea pe cate prezente ai.

Fa-ti griji de altele.

| Pantagruel a răspuns (pentru Cristian226):

Nu. De obicei pe numarul de prezente. Va fi si un numar minim pe care trebuie sa il faci.