| Jadmmm a întrebat:

Cum este sa ramai corigent la liceu? Este greu sa treci? Cum sunt profesori? Dau funda :*

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Depinde de profesor la trecut corigenta. Dar este mai sigur sa treci din timpul anului scolar. De regula mediile din liceu sunt mai scazute fata de cele din generala. Dar daca inveti, nu lipsesti si nu deranjezi ora nu ai de ce te teme. Nu mai zic de faptul ca poti sa si raspunzi la ore, mai ales de la inceput pentru a face impresie buna.

| mont a răspuns:

Raspuns pe scurt: la fel ca in generala, consecintele unei corigente sunt cam la fel, cu profesorii depinde de noroc.

| Lilly_Ellutza_1995 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi profesorii de la liceu nu sunt asa rai ca la generala nu te preseaza atat de mult sa inveti si cu corigientele am vazut ca daca duci cadou la sfarsit de an treci daca nu ai peste 50 de absente, daca-ti vezi de treaba ta si nu te pui in gura cu profesorii si esti cat de cat atent in clasa ai sa treci. Ai grija sa nu faci stricaciuni profesorii prind foarte usor ura pe copii obraznici si se razbuna prin note proaste si sanctiuni. Poti sa-i raspunzi de 10 la ora ca tot o sa iei 8 sau 9.