| yasin99 a întrebat:

Cum fac 100 daca am 7 de 7 si pot folosii adunarea, scaderea si inmultirea?

Răspuns Câştigător
| 01rukia01 a răspuns:

Iei o punga, te caci in ea, ii dai foc o lasi la usa si fugi

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu ai cum, pentru ca 7x7=49 nu face 100, ar trebui sa faca peste.

| ady3600 a răspuns:

Unde ai gasit problema, pare interesanta insa in orice calcul in care dai factor comun pe 7 rezultatul nu poate fi 100, sper sa primesti raspuns, poate e ceva ce-mi scapa

| madapufi21 a răspuns:

Impartirea nu?

| madapufi21 a răspuns:

Uite! Eu am gasit varianta asta, dar se foloseste si impartirea. Altfel nu stiu.
(7+7)x7+7:7+7:7=100