| Seka8 a întrebat:

Cum fac sa invat daca nu inteleg si toceala nu merge...am scris defitiile pe foaie, nu am reusit, am repetat una de o suta de ori si nici un cuvant nu intra...ma mir ca am fost premiant si acum ce am ajuns.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e nu se prinde scoala de tine, toceala nu e invatat, invata si tu sa treci scoala si asa vei merge dincolo

| T0T a răspuns:

Pe scurt, încearcă să reții lucrurile logic. Pentru a face asta trebuie să înțelegi ce reții, adică să îți treacă fiecare informație prin filtrul gândirii, să fie pricepută.