| Baaamilogule a întrebat:

Cum functioneaza admiterea la liceu? daca aplic la doua si sunt acceptat la amandoua, aleg la care dintre ele merg?

Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

La liceu? Ti s-a raspuns gresit.
Pentru liceu ai o lista, unde bifezi in ordine scoala la care vrei sa mergi. Daca ai nota foarte mare, ai sansa sa intri unde vrei. Daca nu, te "arunca" acolo unde mai sunt locuri in functie de medie si optiuni. Nu poti fi acceptat la doua deodata (ca la facultate) si tu sa alegi intre ele.

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Exact

| andreeapepa2005 a răspuns:

Da, poți alege.