| BigGez a întrebat:

Cum functioneaza ocuparea locurilor la facultate intre taxa si buget? Daca imi pun taxa prima data am sanse mai mari sa intru in fata altuia care are o medie mai mare decat mine dar si-a pus prima data buget apoi taxa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrarea se face strict in ordinea mediilor. Cei cu mediile mai mari intra pe un loc bugetat, in ordinea mediilor, pana se ocupa toate locurile bugetate iar apoi se intra pe locurile cu taxa, tot in limita locurilor si daca ai avut aceasta optiune.

| Adry05 a răspuns:

Pui buget prima data de unde taxa?

| zăGhost a răspuns:

Nu e ok asa. Intai pui optiunea buget, pentru ca daca ai medie, sa nu platesti. Abia apoi bifezi taxa (a doua optiune) pentru ca daca nu intri la buget, si ai medie de profilul acela, sa intri totusi la taxa. Sunt unii care pun doar buget la mai multe facultati, iar daca nu intra la una, nu vor sa plateasca si aleg alta facultate, unde intra la buget...