| anonim_4396 a întrebat:

Cum lasi o impresie buna? cum ii faci pe ceilalti sa creada ca o persoana cu potential?

4 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Prin repect, noblete, generozitate. Potentialul este reflectat si de caracter(daca esti perseverent si obtii tot ce iti propui) dar si de note (diplome obtinute)

| alecx4music a răspuns:

Este greu sa faci un sablon pentru a crea o impresie buna. Depinde ce fel de persoane sunt cele pe care vrei sa le faci sa creada asta. (Lucrurile simple conteaza foarte mult: daca le arati ca ii respecti, si ei iti vor arata respect, nu incerca sa faci glume cu ei pana nu stii cum gandesc (o gluma care ei nu o "gusta" nu prea da bine). Adreseaza-te cu dumneavoastra, indiferent de varsta acestora, cu atat mai mult daca sunt mai in varsta ca tine. Daca dai un interviu, nu trebuie sa ai emotii si este bine sa te uiti in ochii persoanei cu care vorbesti. Bafta!

| CristiB93 a răspuns:

Asta se vede din faptele tale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Nu trebuie să lași o impresie bună și apoi să se vadă că de fapt nu ești bun fiindcă asta ra fi ca o minciună și minciuna are picioare scurte! Se vede oricum ce fel de om ești,nu trebuie să demonstrezi dacă ești deja,naturalețea este cea ce apreciez cel mai mult la o prietenă,vorbind de o cea mai bună prietenă sau amică, dar la fată-băiat nu mai contează asta contează mai mult aspectul fizic cea ce mi se pare normal, baftă!