| AndreeaBenghe a întrebat:

Cum ma pot transfera la alt liceu in semestrul al doilea si care sunt formalitatile pe care trebuie sa le indeplinesc? La transfer conteaza media ultimului an promovat, respectiv clasa a 9-a sau media de pe primul semestru al clasei a 10-a? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| justyoung9 a răspuns:

Te adresezi directorului liceului unde inveti, dar in prealabil formulezi o cerere directorului scolii unde vrei sa te muti.Acea cerere, avizata favorabil de directorul scolii unde vrei sa inveti o prezinti directorului de la scoala unde inveti in prezent, pentru aprobare.Fiind minora, trebuie ca acea cerere sa fie sustinuta atat prin semnatura cat si verbal de parintii tai.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti in clasa a X-a nu conteaza mediile din gimnaziu sau cl. a IX-a, conteaza doar faptul aprobarii transferului de catre Consiliul de Administratie al liceului unde vrei sa te transferi si avizul pozitiv al Consiliului de Administratie al actualului liceu. Trebuie doar sa depui o cerere de transfer, semnata si de un parinte.

| alessia5158 a răspuns:

Citeste Regulamentul (ROFUIP) sectiunea 7- Transferul elevilor:http://www.gscfr.ro/regulamente/r-o-f-u-i-p/