| Shank a întrebat:

Salut, nu ştiu dacă e bună categoria, dar am o întrebare.
Aş vrea să mă mut la un alt liceu, sunt clasa a-10-a (curând a-11-a) şi vreau să ştiu care medie se va lua pentru a mă transfera la liceul ăla. Pe primul semestru o am 7.70, iar pe al doilea o să o am cam 8.90-9. Am văzut asta: "Media de transfer e considerata media ultimului an promovat", deci se ia media 8.90 sau se ia media de pe primul semestru? Sau se calculează ambele şi cât îmi dă e media care se va lua pentru transfer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare MEDIA GENERALA ANUALA a ultimei clase absolvite, in cazul tau media generala anuala a cl. a X-a.

| Shank explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult! Mai am o intrebare cu un exercitiu la informatica, poate ma poti ajuta si acolo...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Shank):

Nu pot, sunt jurist pensionar si nu m-a preocupat informatica.