| bvampeires a întrebat:

Cum masor inaltimea unei cladiri folosind o rigla gradata? ( fara a te sui pe cladire ca omul paianjen)

Răspuns Câştigător
| venusdoom a răspuns:

thinking masori un apartament (imagineaza ti ca are cativa metrii la ce naiba iti trebui rigla gradatastraight face) si inmultesti rezultatul cu cate apartamente sunt.
asa ceva nu cred ca iti da la sch. mai bine ti ai cauta un hobby, ceva.

| bvampeires explică (pentru venusdoom):

De fapt asta e o intrebare care chiar ne-a fost pusa la scoala de catre director care e prof de fizica, uita-te si la celelalte intrebari pe care le-am pus si zi-mi daca e ticnit. P.S.:am destule hobby-uri ( pictura, poezie, design, originalitate) happy

| venusdoom a răspuns (pentru bvampeires):

Binee...mai. astea sunt niste intrebari la care trebuie putina logica si imaginatie. (nu vreau sa te jignesc ) dar esti tare originala de-ti pui temele pe TPU thinking

| bvampeires explică (pentru venusdoom):

happy nu ma jignesti, originalitate am in alte puncte de vedere, ma rog. Nu sunt temele mele, sunt intrebari puse de director la care vreau sa le gasesc raspunsul din curiozitate, pentru ca originalitatea mea a secat in momentul in care am auzit chestiile astea si ma roade faptul ca nu pot sa-mi dau seama.

4 răspunsuri:
| florin08 a răspuns:

Iei o sfoara, masori cladirea cu ea apoi ii pui un semn si masori cu riglas foara.