| noob a întrebat:

Cum poate cineva detine drepturile de autor asupra Bibliei sau a imaginii lui Iisus Hristos?

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Anonimule- A revendicat cineva dreptul popilor de-a lua bani in schimbul slujbelor, inmormantarilor, botezurilor, cununiilor? Ioan Botezatorul i-a cerut bani lui Iisus, atunci cand l-a botezat? Trag pamant pe biblia voastra.

| Vizitiul a răspuns:

Anonimule- Nu inteleg unde am gresit. Popii astia cer rasplata materiala pentru ceea ce fac. Adica, cer asta ca si cum li s-ar cuveni. De unde si pana unde li se cuvine. Acum intelegi? N-ai voie sa ceri bani in schimbul propovadurii cuvantului "domnului", in schimb, ei cer, ca si cum li s-ar revendica.

| NoChanceForUs a răspuns:

Biserica reprezinta o afacere. Orice este o afacere.Pai ce, crezi ca e asa usor sa canti imbracat in chestia aia in fata oamenilor si sa bagi copii in apa? Nimic nu e pe gratis.Bravo popilor, in locul lor as cere si mai multi bani, asa de "hrana spirituala".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delirezi?!?! ---a revendicat careva dreptul de autor asupra lor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Drojdier,
Folosesti neadecvat verbul "a revendica" in contextul raspunsului tau. Fa bine si consulta dex-ul --- dupa ce aflii ce inseamna "a revendica" reciteste-ti postarea ca sa-ti dai seama pe unde te aflii ca si nivel de cultura.

| kira30 a răspuns:

E Chiar Foarte Simplu :
NU SE POATE!