| Baaamilogule a întrebat:

Cum pot cel mai eficient să învăț pentru evaluarea națională cu o lună rămasă? La română am uitat multă teorie și la mate mă grăbesc mereu și de asta greșesc. Am nevoie de ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| Adeliezz a răspuns:

Și eu tot eleva de clasa a 8a Eu îți recomand să:
-Iti iei tot timpul din lume sa lucrezi teste la mate in ritmul tau, mai specific teste de antrenament/pregătire făcute de canalul "Pauza De Mate" unde îți explică la fiecare test ✌?
-La română să te uiți la videoclipuri, opțional să le scrii in timp ce asculți materia că sa îți între bine in cap
- Pentru exercițiul la română unde trebuie sa asociezi două texte, citește rezumatul la Matilda de Roald Dahl, Eu sunt Malala de Malala Yousafzai, și textele citite din manualul de română

Succes pentru amândoi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand zilnic cateva ore, iar sambata si duminica stat in casa si invatat pe rupte, poti recupera ceea ce inca nu sti inca sau nu-ti mai aduci aminte.
Succes la examene!