| Defalucy a întrebat:

Cum pot da strike pe YouTube?laughing

Răspuns Câştigător
| Teodor35 a răspuns:

Pai daca apar părti din video-ul tau sau vorbeste lucruri urate despre munca depusa pe canalul tau.tr duci la video îi dai report, da-i la drepturi de autor.te pune sa faci un chiestionar cu niste date.si peste cateva zile vor verifica cei de la yt si daca confirma yt ca sunt drepturi de autor.v-a primii "amenintare"(nu stiu cum sa ma exprim happy ) sa sterga video-ul si daca nu il va sterge va primi strike.si nu va mai putea posta 3 luni, daca primeste 3 strike-uri ii va inchide canalul de yt (Funda?)

5 răspunsuri:
| annempx a răspuns:

Poti raporta videoul daca de vorbeste urat, contine spam/continut pornografic etc.

| AlxCr a răspuns:

Mergi la un videoclip si dai raporteaza, simplu

| Defalucy explică:

A,deci strike=raport
Am inteles, multumesc :*

| Teodor35 a răspuns (pentru Defalucy):

Nu,primeste strike daca nu vr sa steargă video-ul in care iti calca drepturile de autor?