| Cosoo a întrebat:

Cum pot invata engleza usor?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai o poti invata foarte bine din filme/seriale. Pui subtitrare prima data auzi cum zice si dupa citesti cum vine tradus. Asta e una din multe modetode.
Pe smartphone iti poti instala aplicatia " Invata engleza cu duolingo " si mai sunt, asta e chiar buna.
Nah si poti lua bineinteles ore cu profesori de engleza. Nu e greu de invatat! La scoala eram bata la engleza dar acasa cu metodele astea si din plictiseala am invatat...winking

1 răspuns: