| WizzardAlex a întrebat:

Cum pot învăța la geografie nu neapărat repede, vreau doar sa rețin pentru ca sunt la olimpiada la geografie și este sâmbăta viitoare. Va rog niște sfaturi mai ales cei care ați fost la olimpiade de geografie, în special.

3 răspunsuri:
| Denisa1Alice2 a răspuns:

Citește de mai multe ori primul,, fragment’’ din lecție și încearcă sa îl spui fără sa te uiți in caiet (fii atent la detalii) Dacă ai reușit sa spui primul fragment, Citește-l și pe următorul, spune-l, apoi Citește-le pe amândouă și încearcă sa le spui(continua tot așa cu următoarele)

| WizzardAlex explică (pentru Denisa1Alice2):

Problema e ca doamna profesoara ne-a spus sa invatam de pe harta relief insule peninsule etc

| Denisa1Alice2 a răspuns:

Citește primul,, fragment’’ al lecției de mai multe ori și încearcă să-l spui(fii atent la detalii), apoi Citește-l și pe următorul, încearcă să-l spui, recitestele pe ambele și încearcă sa le zici (continua asa și cu restul )
P.S. eu așa învăț...