| 1Chris1 a întrebat:

Cum pot invata limba engleza intr-un timp scurt? Ofer funda pentru cele mai complete raspunsuri si eficiente.

Răspuns Câştigător
| SweetyBitty a răspuns:

Pai cauti pe net cele mai bune manuale ( depinde in ce clasa esti) si incepi sa inveti de acolo dupa ce le cumperi. Ba chiar este un tip englez pe youtube care comenteaza alte carti, dar nu intr- un mod plictisitor, chiar te ajuta, si canalul lui se numeste learn english with misterduncan. Ca sa inveti engleza trebuie sa vorbesti foarte mult ca sa te obisnuiesti ( acum e vorba de socializare in limba engleza ) si o sa-ti fie mult mai usor sa faci de exemplu compuneri pentru ca iti pui in ordine gandurile. Si una peste alta poti sa iti pui si meditator daca esti dispusa sa te dedici.