| onitza1234 a întrebat:

Cum pot invata mai vepede la fizica ca maine ma asculta. ajutati-ma ce pot face stau mereu pe calculator si mama zice de ce nu pun mana pe carte sa invat. La fizica am lectia: fenomene magnetice si electrice si dilatarea corpurilor in lungime. ce pot face sa invat mai repede in seara asta pentru a lua maine nota mare? va rog spuneti-mi ceva pentru cel mai bun raspuns pup

9 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Daca vrei sa inveti bine formulele la fizica trebuie sa le scrii pe o hartie pana le retiiwinking daca le citesti nu o sa le inveti nici-odata. iti garantez ca inveti lectiile in maxim o ora daca scrii formulelewinking

| rutanklan a răspuns:

Sa nu mai stai pe calculator si sa iei lectiile si le citesti de doua, trei ori. Nu o sa mori. Apoi poti sa stai pana la dimineata pe calculator.

| greatLOL a răspuns:

La farmacie, exista MemoPLUS.Ia-ti unul, pune burta pe carte si citesti 1 data toata lectia si dupa aceea inveti pe fragmente da-mi pupubig grin

| har a răspuns:

Eu la o ora care ma asculta am citit o singura data lectia(inainte nu stiam nimic din ea) si am luat 9, si un coleg exact la fel a facut si a luat 10, deci nu conteaza de cat de mult inveti, ci de cat de multa atentie ai cand inveti, si pe mine ma asculta la fizica si ma pregatesc, stiu cateva definitii si formule deci sper sa iau o nota buna

| ady_3580 a răspuns:

Pai invata Dal dre-q de calculator.
Poi citesti de 3-4 ori lectia si inveti cate o propozitie pana la sfarsit si dupa aia zici toata lectia big grin. Dal dracu de pc ca acum vine vacanta de vara si ne jucam toata ziua happy funda?

| rusnacvalentin a răspuns:

Transcrie pe o foaie ceea ce intelegi tu din tema cu cuvintele tale, apoi citeste de citeva ori si gata.La mine era la fel nu putem invata pina cind nu copiam pe o foaie abia nu demult mi-a venit in gind sa-i dau bani

| onitza1234 explică:

Pai eu ma refeream acum ce sa fac ca daca ploua nu pot sa ma duc la farmacie sau la magazin sau sa stau pe iarba

| Andre6 a răspuns:

Inchide calculatorul si mergi intr-un loc mai indepartat de el daca locuiesti la tara iesi in curte sau mergi in gradina pe undeva si stai intinsa pe iarba si ia lectia la care te va asculta si citeste-o pana crezi ca ai inteles-o suficient pentru o nota mare.bafta maine la fizica.pa pa

| andradaalexandra a răspuns:

Pai te poti inregistra pe tel si dupa aia tot asculti inregistrarea pana o retii. asa faceam eu dar cu muzica