| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de raspunsuri foarte rapid! Va rog, ajutati-ma!
Deci, maine dupa-amiaza, la clasa mea, se organizeaza sedinta cu parintii, unde vor fi prezenti si copii...
Problema este ca... profesoara mea de Biologie..este cam... irascibila! Multi au note de 4 la ea, printre care ma aflu si eu. sad
Am un 4 la biologie, fiindca nu am invatat, mama mereu imi spune sa invat si eu mai mult, sa nu mai stau cu nasu' in calculator, dar pur si simplu... nu pot invata! nu ca mi-e lene.dar... nu-mi intra niciodata nimic in cap, sora mea, citeste de 2 ori lectia, si a memorat-o, dar eu nu sunt asa sad. Mama nu stie de nota mea mica, Cum as putea sa ii spun, fara sa tipe la mine, sau sa fie dezamagita si suparata? sad

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i ca e un 9 dar auitat profesoara sa inchida latura de sus. Daca continua sa sustina ca-i patru sari de la etaj. O sa uite de 4. laughing

| Geoops a răspuns (pentru Salontanul):

De obicei, inghid glumele. Dar acum chiar nu am chef :-|... De fapt. se vede foarte clar ca e un "4", diriga' va citi notele

| WaKeUp19 a răspuns:

In ce clasa esti? happy eu pana acum nuam avut nota mai mica de 6, 75 si am 19 ani happy Si nu-s tocilar, si stateam 4 ore la PC
Cat despre problema ta... nu stiu ce caracter are mama ta happy
lasa ceva delalii si s-a facut happy

| Geoops a răspuns (pentru WaKeUp19):

Sunt in clasa a 6a. si mama mea e destul de exigenta cand vine vorba de scoala

| WaKeUp19 a răspuns (pentru Geoops):

Awwwww... la testul ala a luat cineva 10? si diriga e profa de biologie?

| Geoops a răspuns (pentru WaKeUp19):

Nu a fost test, M-a ascultat! x_X... nu, nu e profa de biologie.dar nu e chiar asa de proasta incat sa-i spun ca de fapt e nota 9

| Geoops a răspuns (pentru WaKeUp19):

In plus, nu imi trebuie detalii despre tine. ci un sfat..pentru mine :-|. nu stiu ce sa fac, sunt speriata..si mai bine ii spun eu mamei, inaintea dirigintei, caci dupa va fi mai rau x.x

| WaKeUp19 a răspuns (pentru Geoops):

Dar daca-i zici ca ai luat nota 4 ce-ti face, te bate?
eu cand am luat 6, 75 eram in clasa 5-a, primul meu test la matematica, credeam ca e joaca de copii ca in clasa a 4-a si nu am invatat nimic, si ce crezi ca ne-a dat : definitii happy si 2 probleme cu care m-au salvat. Nu i-am spus mamei pana la sedinta, cand a aflat m-a certat ca de ce nu i-am spus si venea saptamanal la scoala sa vorbeasca cu diriga de note happy
Deci incearca sa-i spui cat de curand, si sa mai inveti happy cred ca nu e necesar sa vina mama ta saptamanal la scoala ca sa te tii de invatat, si e bine si pentru tine sa inveti happy

| Geoops a răspuns (pentru WaKeUp19):

Nu ma bate. dar tipa la mine, si se supara..si nu imi place asta :-(

| WaKeUp19 a răspuns (pentru Geoops):

Cat timp tine supararea? happy