| DanuTzCarbon a întrebat:

Cum pot invata o poezie cat mai bine pe de rost? Am un text la istorie de 3 pagini de caiet studentesc si trebuie sa invat cam 95% pe de rost... Deci am nevoie de ajutor!

Dau funda evident!

10 răspunsuri:
| GrizzlyRO a răspuns:

Incearca sa inveti putin cate putin in fiecare dimineata happy deoarece dimineata mintea e odihnitahappy
Sau poti incerca si seara dar e riscul sa adormihee hee cel putin eu asa pateam happy sau ca sa iti vina mai usor inregistreaza-te cand reciti poezia si ascult-o cat de mult poti chiar si in somn deoarece subconstientul lucreazawinking
Funda?

| DanuTzCarbon explică (pentru GrizzlyRO):

Mda cam greu... is in a VII - a deci nu am cum dimineata.

| GrizzlyRO a răspuns (pentru DanuTzCarbon):

Te scoli mai devreme happy eu asa faceam cand eram mic happy Stiam ca nu pot sa retin decat dimineata si imi puneam ceasul cu o ora sau jumatate de ora mai devreme happy Metode sunt multe trebuie sa ai vointa happy Bafta cu poezia happy

| sunt a răspuns (pentru DanuTzCarbon):

Si eu sunt tot in a 7-a happy

| adanda a răspuns (pentru DanuTzCarbon):

Hai ce te-am ajutat invata seara fundita?batting eyelashes

| sabatuzs a răspuns:

Deci cam pe 2 propozitii sau enunturi te gandesti la o chestie asociabila si o sa vezi ca reusesti sa inveti in stilul asta si eu zic seara inainte sa te culci sa inveti...pe sistemul meu

| jjeleu a răspuns:

Pai citeste de mai multe ori apoi incepe sa repeti cate o propozitie pana o retii.

| adanda a răspuns:

Mananca ciocolatalaughing invata seara cand esti obosit ca reti mai binethinking sh dupa culcate(dormi)big grin dimineata o sa stii lectiabig grinbig grinbig grin au asa facbig grin funda?batting eyelashes

| anamaria93 a răspuns:

Pai eu zic sa-ti subliniezi ce e mai important. sa iti pregatesti lucul in care vei invata,sa nu te distraga nimic, inchide pc-ul, tv-ul...Si atunci cand citesti imagineaza-ti ceea ce citesti.

| franciscqss a răspuns:

Citeste de 10 ori (sau de cate ori vrei tu) si incearca sa o inveti