| plusss a întrebat:

Cum pot invata repede tabla inmultirii 5-9 intr-o saptamana incepe scoala si trebuie sa o stiu

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Învaț-o logic. 5 X 1= 5, 5 + 5= 10, 10 = 2 X 5; 5 X 2 = 10, 10 + 5 = 15, 15 = 3 X 5. 9 X 1= 9, 9+9 = 18, 18 = 9 X 2; 9 X 2 = 18, 18 + 9 = 27, 27 = 3 X 9. Sper că ți-ai dat seama. O zi bună!

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și toată vara ce-ai făcut?
În fiecare zi "tocești" la ele.
Pa, pa.

| Musique a răspuns:

Repetă zilnic de 100 ori și o s-o știi.
O zi frumoasă!

| JoeTPU a răspuns:

Pai repet-o pana ai invatat-owinking
Succes! happy

| BBiiiaa a răspuns:

Scrie tabla inmultirii pe niste foi, de mai multe ori, incearca sa memorezi ceva, citeste cu voce tare si la final, cand crezi ca te descurci cat de cat, roaga pe cineva sa iti puna intrebari din ea. Sper ca te ajuta!

| vali1985 a răspuns:

Pai trebuie sa o scrii dupa o foaie si sa incepi sa o memorezi.
Nu e grea, eu o invatam intr-o ora.

| BeAmazing a răspuns:

Poti invata tabla inmultirii de la 5x5 pana la 9x9 foarte usor, folosindu-te de degetele de la maini: www.youtube.com/watch?v=UMRRQieDJfk

| MasterChyef a răspuns:

O repeti de mai multe ori.
Ce clasa esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MasterChyef):

Http://www.tpu.ro/......i-triceps/

| MasterChyef a răspuns (pentru anonim_4396):

13 ani! Eu am 12 si o stiu din clasa a 3a.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MasterChyef):

Tu il intrebai pe el in ce clasa este si ti-am aratat eu. Ma mir ca el la 13 ani nu o stie. Mai ales ca toata vara a stat pe jocuri.

| plusss explică (pentru MasterChyef):

Ba taci in gatu mati

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru plusss):

Copil copac, daca vrei sa injuri macar fa-o corect.
Pune mana si invata si nu mai pierde timpul pe net.
(nah ca ti-am facut si rime).

| plusss explică (pentru UndergroundFolklore):

Bagamiasi **** in mata sati iau mortii in **** ma

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru plusss):

Copile...stie maica'ta ce faci pe net? Nu mai incerca sa te dai smecher si pune mana si invata ca acum incepe scoala.

| MasterChyef a răspuns (pentru plusss):

Bai papagale taci dracu' din gura aia.Cred ca vei fi si repetent.

| Girl72 a răspuns:

Repet-o de mai multe ori.
După un timp, roagă pe cineva să te asculte din ea, să-ţi pună întrebări din ea aleatoriu. Gen: 5x7 =? şi tu să răspunzi. Eu aşa am învăţat-o. happy Dacă greşeşti, continuă! Din greşeli înveţi! Mult succes!

| AddyTakaBlack a răspuns:

Invat-o ca pe un cantec in gand

| TheodoraFrumushica a răspuns:

Repeta in fiecare zi!