| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa citesc mai bine in engleza si mai cursiv? la ce trebuie sa ma uit, ce trebuie sa invat?

Răspuns Câştigător
| carhartt a răspuns:

Trebuie să înveţi cât mai multe cuvinte în limba engleză. Să inveţi să le pronunţi cu o lejeritate mai mare.
Să înveţi anumite expresii specifice în limba lor.
Ar trebui să pui in practică lucrurile astea, dacă eşti la şcoală încearcă să aranjezi cu profesorul tău un proiect în care sa învăţaţi tu şi colegii tăi să vorbiţi cât mai cursiv.
Poţi apela la un meditator, poţi cumpăra un Cd/Carte.

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Trebuie sa racesti, ca sa vorbesti pe ''nas'' intr-un fel, ca engleziilaughing

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Uita-te la filme si la desene in limba engleza, sau joacate San Andreas o sa inveti foarte repede crede-ma eu asa am invatat engleza foarte repede.

| perfectsmile12345 a răspuns:

Singur nu poti! Cand zice profesoara / profesorul fii atent eu cand vorbeste sunt atent si ii zic sa mai repete o data si asa inteleg si daca nu intelegi cand cititii un text tu iti notezi pe ultima foaie dintr-un caiet cum se pronunta! Funda?!

| UchihaLarisa a răspuns:

Incearca sa gasesti si sa inveti verbele neregulate. Apoi fa propozitii si incearca sa le pronunti corect.