| anonymus1anonymus a întrebat:

Nu prea sunt eu cu engleza(nu imi place profa si nu prea inteleg ce zice), dar imi dau seama ca viitorul meu este influentat de cunoasterea acestei limbi.Nu as vrea sa fac pregatire, dar totusi vreau sa stiu sa citesc cursiv si gramatica (deci tot ce implica engleza). Va rog frumos sa-mi recomandati ori o carte sau ceva in afara de o persoana care sa ma ajute sa invat engleza happy

Răspuns Câştigător
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Buna! Un prim sfat este atunci cand asculti muzica sa dai si la versuri si ce nu stii sa cauti in dictionar
carti sunt multe care te-ar putea ajuta.de ex"Engleza in 20 de pasi(e o carte pe galben)

2 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Poti lua dupa internet texte in engleza, iar apoi sa le traduci in romana si carti doar te duci la librarie si ai de unde alege