| Anonim11223344 a întrebat:

Cum pot sa conving un profesor sa imi stearga o nota mica din catalog? Am luat de curand un 4 pentru ca am facut niste greseli iar profesorul s-a suparat pe mine si mi-a dat nota. Tin sa mentionez ca fac meditatie cu acel profesor si pana acum a tinut cont de asta dandu-mi note mai mari.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat de penibil si disperat poti fi. Trezeste te la realitate copile, viata nu functioneaza asa. Cand faci o greseala muncesti sa o repari nu te milogesti sa iti fie steasa cu buretele.

| danutzu96 a răspuns:

Nota se poate anula de catre profesor dar trebuie si stamplila scolii si semnatura directorului. Anularea notei se face doar in cazul greselililor de genul : Un profesor a pus nota la alta disciplina. In cazul de fata nu ai decat sa inveti sa ridici media.

| Ungureanu90 a răspuns:

Din păcate notele din catalog nu se pod modifica, altfel profesorul care face așa ceva ar avea mari probleme.
Încearcă să stai cuminte, să înveți la ora aceea mai mult decât la celelalte cursuri, să arăți că te-ai schimbat că ai început să înveți bine. Atuci dl profesor îți va ridica media cu alte note mari ca să acopere acea notă mică.
Multă baftă!