| ion2015 a întrebat:

Cum pot sa invat la chimie eficient? pana acum am invatat mecanic si uit repede, profesoara de chimie mi-a dat o carte sa invat dar problema e ca este mult de invatat si nu stiu cum sa invat mai rapid si sa retin informatiile mult timp, precizez ca vreau sa dau la medicina, funda

Răspuns Câştigător
| sanziana_7856 a răspuns:

Incearca sa intelegi tot ceea ce spui ...de exemplu daca inveti despre. decantare imagineaza-ti totul. fa-ti o schita mintala.
scrie de mai multe ori pe un caiet.
succes!

2 răspunsuri:
| catalin94 a răspuns:

In caz ca uiti prea repede iti poti cumpara lecitina de la farmacie... o sa retii mai repede, iar daca nu intelegi o formula sau ceva, o scrii de mai multe ori pe un caiet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa invat ca nu retin nimica din tot ce zic