| Deea3 a întrebat:

Cum pot sa invat limba engleza intr-un timp cat mai scurt. cele mai bune sugestii funda.

Răspuns Câştigător
| IoanaI a răspuns:

Eu nu am avut o profesoara de engleza foarte buna si asta a fost un "hop" pentru mine, dar, daca iti vine sa crezi sau nu, eu, toata enegleza pe care o stiu in momentul de fata o stiu datorita filmelor si datorita faptului ca imi place sa citesc in engleza si sa ascult muzica.Deci, daca nu ai ocazia sa inveti la scoala sau sa faci meditatii, cele enumerate mai sus te vor ajuta sa pui bazele... asta din punctul meu de vedere

3 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Pai... eu invat engleza de la scoala, de pe sims (e numai in engleza si am invatat cuv. noi) si uneori intru pe webkinz si il pun in engleza.Bye Bye! Good Luckwinking

| RoxyLaLa a răspuns:

Hai deutza pune-te pe invatat laughing. Ca la ce profesoras nasol avem :@.

| sask a răspuns:

Incerca sa te uiti la filme fara subtitrare, dar daca ti se pare greu ...incearca sa te uiti la unul cu subtitrare de 2 sau 3 ori, mai apoi sa te uiti fara pentru ca deja sti ce se intampla si esti atenta la pronuntii. La mine a mers cel putin.