| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa invat poezii mai usor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de mica stiu asta si inca o practic chiar daca sunt la liceu! citesc poezia de 2-3 ori dupa o iau pe strofe si o invat! e foasrte usorthinking pa-pa

4 răspunsuri:
| miradoniz a răspuns:

învață mai multe! cu cât înveți mai multe, cu atât le vei reține mai ușor. Încearcă poezioare scurte-sunt des și cele mai interesante.Eu sunt foarte pentru Sonetele lui Shakespeare.Sau Nichita Stănescu.

| Alemoni a răspuns:

Le citesti seara inainte de culcare, de mai multe ori. In felul acesta memorezi mai usor versurile.;-)

| BluX a răspuns:

Eu citesc acea poezie de vreo 2 ori, apoi citesc pe strofe si citesc cate o strofa pana o stiu pe derost si dupa ce le stiu pe toate spun poezia intreaga pana o stiuwinking

| yoman a răspuns:

Inveti cate 2 versuri si dupa ce le inveti continui tot asa