| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa invat mai usor comentariile la poezii? Am de invatat 6 poezii pentru lucrare si nu stiu cum sa le retin.

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut! 6 poezii? A-ti inceput in forta... Oricum, eu zic sa incerci la inceput cu cele mai mari si mai grele.Stiu ca o sa ti se para ciudat, dar daca incepi cu astea, atunci o sa-ti fie mai usor cu celelate mai usoare.Incearca sa fii atent si sa faci oarece legaturi intre actiunea de acolo si ceva pe care sa-l tii minte.
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand citesti ceva nu citi fraze lungi si cat mai scurte repetale de mai multe ori

| dbourosh a răspuns:

Inregistreazate cu telefonul sau cu ce vrei tu spunind poeziile si puneti castile si ascultale la nesfarsit! Cea mai buna metoda! Bafta!winking