| RobertPasca a întrebat:

Cum pot sa ma transfer? Bună, am media admitere 8.80 la evaluarea nationala. Am fost repartizat la profilul economic pe primul loc cu media cea mai mare. Acuma stau sa ma gândesc și as vrea sa ma transfer la profilul mate info pentru ca o sa am mai multa concurenta acolo. Faza ii ca la toate cele 4profile is deja 28 de elevi repartizați. Cum fac ca să ma pot transfera? Ma pot transfera înainte sa termin primul semestru? Sau când?

7 răspunsuri:
| IComeNuts a răspuns:

Cand ai terminat primul semestru faci cererea de transfer. Vei fi acceptat daca mai sunt locuri disponibile, e posibil sa aiba o limita de 30 de locuri.

| andreea964 a răspuns:

Eu stiam ca se dau difrente, adica un test pe materia la care vrei sa te transferi. poate ma insel. poti sa intrebi un profesor oarecare sau chiar director mai sigur

| RobertPasca explică (pentru IComeNuts):

Fără a da ceva examen?

| Ionut58282856 a răspuns:

Transferul se realizeaza intre semestre iar daca tu ai media mai mare ca ultimul din clasa intri. Adica de exemplu daca cea mai mica medie a unui elev e 8, 70 (din clasa aceia) tu ai sanse sa intri. Si intreaba si tu pe diriginte\diriginta si vezi la ce trebuie sa dai diferente etc. Se rezolva.

| Violleta2022 a răspuns:

Transferul de poate executa dupa primul semetru, daca mai raman locuri la profilul unde evrei s ate transferi si daca media ta este mai mare, decat a ultimului intrat la acel profil.
Transferul mai este posibil si daca un copil de la mate-info, vrea sa treaca la economic si atunci, schimbul este posibil.

| RobertPasca explică (pentru Violleta2022):

Am întrebat directorul și a spus ca nu se poate doar după 1 an. Dc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru RobertPasca):

Intoarce-te la director si intreaba-l pe el, de ce!
Pentru ca, noi nu stim motivele lui!