| AlexandraAlelovesU a întrebat:

Cum pot vorbi mai inteligent? Adica sa gasesc imediat cuvantul potrivit. Sa imi imbogatesc vocabularul.

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Îţi vei îmbogăţi vocabularul numai citind. Cititul îţi menţine mintea activă, este un mijloc şi de relaxare, te ajută la o mai bună comunicare şi exprimare a gândurilor şi sentimentelor fluentă. Te disciplinezi! Şi mai ales eşti mai creativ. Şi totodată pentru simplul fapt că devii mai deştept, vizualizezi tot ce citeşti.

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Trebuie sa citesti mult.

| AllyAlly2a a răspuns:

Iti propun sa citesti o gramada de carti. Numai asa vei putea avea si alte cuvinte decat cele pe care le stiai deja. Dar daca gasesti cuvinte necunoscute tie sau expresii trebuie sa consulti dictionarul si sa retii definitia /sinonimele acelui cuvant.winking Sper ca te'am ajutat.