| Noturbusiness a întrebat:

Cum poți ajunge parapsiholog? Mă refer la ce studii trebuie făcute!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există program de studii oficial. Nu există nici ca profesie oficială.

| doctorandus a răspuns:

Dap, in Romania nu sunt canale oficiale pentru asa ceva, profesia nefiind recunoscuta.

In Olanda: scrie-i lui Dick J. Bierman, este profesor universitar de psihologie si de parapsihologie.

| Zuzu1991 a răspuns:

Wwo, chiar crezi ca se fac, cursuri de asa ceva?
si nu sunt doar o teapa?
... ORIUNDE s-ar face (ca am inteles ca in strainezia se gasesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manci pere

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca esti psiholog si mananci pere, para+pshiholog.

| tonyc7 a răspuns:

In primul rand, aceleasi studii ca ale unui psiholog obisnuit. Apoi un curs special (in cazul in care nu e inclus deja in studiile propriu-zise) sau mai degraba vreun program de master axat strict pe parapsihologie.