| Vernusio a întrebat:

Cum poti sa devii secretar al unei institutii/firme/companii in Romania?

Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Iti faci un CV, si o scrisoare de intentie. Daca este o firma sau institutie mai importanta, te sfatuiesc sa le faci in limba engleza. Nu le fa dupa un standard, personalizeaza-le! Arata prin CV de ce esti in stare.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti faci o firma de familie, te poti numi singur.
Intrebarea ramane: pe cine vei numi sa fie director, seful tau?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depui un CV pentru postul respectiv daca exista posturi libere pentru angajare