| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa devin un elev sarguincios din nou?
Eu cand eram in generala am fost un elev foarte sarguincios si era foarte constincios si am luat doi ani la randul premiul I si eram super tare.
Acuma sunt anul 2 la facultate si ma enerveaza ca ma comport de parca nu-mi pasa.
Adica am examen vineri si in loc sa ma apuc sa invat calumea sa ma pregatesc eu stau si pierd vremea asa random.
Adica am invatat da in loc sa dau tot din mine las asa pe ultima 100m.
Vreau sa fiu din nou cum eram in generala.
Cum sa revin la acele performante?
Ca am renuntat sa fiu la zi si sa invat ca lumea in liceu ca eram frustrat ca rad ceilalti de mine ca sunt tocilar.

4 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

În generală aveai o motivație să înveți. Care era acea motivație?

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Sa iau note mari sa ajung cineva in viata

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Și să înțeleg că acum nu mai vrei să ajungi "cineva în viață"?

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Ba da