| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

Cum sa fi un elev model in facultate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ai restante si sa iei exemanele cu note bunicele. Sa fii gentelman cu fetele, bine decat cu alea care merita nu cu toate curvele, sa nu te lasi schimbat de anturaj, sa fii tu insuti tot timpul nu sa faci un lucru doar pentru ca il mai face juma' de facultate. Sa respecti profesorii, sa iti expirmi ideile si gandurile si cam atat cred. Bafta la facultatewinking

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui prin " nu sa faci un lucru doar pentru ca il mai face juma' de facultate"!
"Bafta la facultate" Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Adica trebuie sa fii tu mereu, sa ai propriile principii si sa nu le incalci. Sa zicem ca esti nefumator si te duci la facultate si acolo persoanele cu care ai de aface fumeaza, tu nu trebuie sa fumezi si tu doar pentru ca asa fac ceilalti. Ceilalti se duc la nu stiu ce maga, ultra petrecere dar tu nu vrei sa te duci din cauza ca stii ca o sa fie multe manele si tu la urasti; trebuie sa iti respecti standardele nu sa faci ceva doar pentru nu a fi considerat "persoana ciudata", daca esti diferit nu trebui sa devi ca restul, trebuie sa fii tu.
O seara buna!

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru anonim_4396):

Inteleg, bun atac asupra situatiei! Esti pe cale sa fi castigatorul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Mersi:d
Am si eu o intrebare, esti fata sau baiat?

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru anonim_4396):

In ciuda avatarului meu, sunt baiat! ^_^
De ce intrebi? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Pentru ca eu m-a adresat unui baiat. Am folosit cuvinte precum "nefumator", "diferit" etc si daca erai fata trebuia sa imi cer scuze.
Mersi de funda si din nou iti doresc mult noroc la facultate! happy

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Si dragut din partea ta ca iti pasa ce cuvinte ai folosit! Cine sadeste seminte, v-a culege roadele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Mersi ^_^

13 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Un om care sa fie glumet, inteligent ( nu tocilar ) si sa aive simtu umorului.

| 7QA3 a răspuns:

Sa fii un elev model in facultate e cam greu, pentru ca nu e ca la scoala. Citeste ce ti-am raspuns la cealalta intrebare. Diferenta dintre elevii normali si cei buni se vede doar in sesiune. Succes!

| GaaraOfTheSand a răspuns:

Purtandute frumos si sa inveti bine di tothappy

| NebunuXXl a răspuns:

Respectuos,sociabil,note bune, relatie perfecta cu profu'. Fundita? happy

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru NebunuXXl):

Cu totii aveti dreptate, imi e greu sa aleg un castigator, in ceva timp o sa recitesc raspunsurile si clicul se va duce pe "Declara raspunsul castigator" la commentul care v-a surprinde toate aspectele acestui subiect!