| Amelya02 a întrebat:

Trebuie sa faci vreo facultate anume pentru a deveni model?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ştii engleză. Măcar atât, din moment ce ai întrebat de nu ştiu ce facultate. Plus că vei face nişte cursuri pregătitoare înainte de a începe. Ai peste 1, 73?

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie 1, 73 m ci cam 1, 70 m.

| Amelya02 explică (pentru anonim_4396):

1.70 dar arat mai inalta ca am picioarele lungi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amelya02):

Toate fetele cu înăţimea peste 1, 70 au picioare lungi. Nu are nicio relevanţă că "arăţi înaltă". din moment ce ai doar atât. Şi acum majoritatea modelelor au de peste 1, 75. Dacă te avantajează faţa, e posibil să scapi cu 1, 70. Eu zic totuşi că ar trebui să aştepţi să mai creşti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Da, dar ai puţine şanse dacă ai doar 1, 70. Se cer modele mult mai înalte. Depinde aici şi de agenţie.

| Amelya02 explică (pentru anonim_4396):

Se cer de la 1.70. plus ca sunt tocuri de 10-15 cm
Si nu am doar atat.
La fizic singura problema ar fi dintii. nu sunt perfecti.
Plus ca mi-ar trebui bani si niste pile.

| Ella3133 a răspuns:

La asta nu ai nevoie de scoalawinking

| CartofulFred a răspuns:

Asta a fost o gluma? Daca nu, iti jur ca ti-ai gasit meseria care ti se potriveste perfect.

| Amelya02 explică (pentru CartofulFred):

Asta era problema mai mare.
A doua problema sunt banii, si a treia, relatiile, pilele

laughing