Întrebare recomandată | MyNameIs99 a întrebat:

Cum sa fiu mai buna la mate?
Vreau sa merg la mate-info.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lucreaza suplimentar la matematica, din culegeri, cere-i profesorului sa-tidea probleme mai complexe si asa devii mai buna la mate.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: lasă tu sexul de-o parte, că e cea mai mare forță de distragere a atenției și de scădere a concentrării.
Treci mai des pe la orele de pregătire și mult lucru individual (nu mă refer aici la masturbare!, deși ar fi on-topic, ci la exerciții din culegeri, rezolvate pe caiete).

| T0T a răspuns:

Având în vedere categoria să înțelegem că ai profesor. Deci știi ce ai de făcut, îți garantez că o să fii mult mai bunăă la matematică.

| ℛąin a răspuns:

Lucrează cât mai multe probleme și exerciții și încearcă în același timp să le și înțelegi. Dacă îți permiți poți să faci și puțină pregătire cu un profesor, o să-ți folosească la liceu, dar și la evaluarea națională ce o să urmeze.

Răspuns utilizator avertizat
| Pendek a răspuns:

Ai pus intrebarea aici ca sa te invatam cum sa o faci pe profa de mate sa iti puna media 10?

| n01name a răspuns:

Incepe de la sexul oral acordat profului de mate