| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa invat efectiv sa invat? Adica nu pot lua note mari doar daca tocesccrying deoarece efectiv daca invat logic sunt notiuni pe care le uitcrying

5 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

In primul rand fa o selectie, adica alege materiile care iti plac si la care vrei sa inveti.

Efectul e garantat, ca la curele de slabire: ai scos gunoaiele din alimentatie - greutatea revine la normal.

Asa si aici: ti-ai scos din minte ceea ce nu te intereseaza - restul lucrurilor se vor fixa mult mai bine.

E important sa nu incercati sa bagati la cap toata mizeria care vi se da la scoala. Profesorii vor sa aveti multe materii si o gramada de informatie ca sa-si ia ei salariul si sa vanda manuale. Daca din toata materiile de scoala vine unul maine si scoate gunoiul [informatia inutila] pai nu mai raman profesori, ii da afara pe toti.

Interesul vostru e sa va specializati, adica sa aveti 2-3 materii pe care sa le stapaniti bine fiindca asta se cere pe piata muncii: specializare si informatie de nisa.

| MONYKKKKKKAAAAAAA a răspuns (pentru Parmalat):

Interesant raspuns happy si chiar asa este intr-un fel deoarece asa sunt eu cu engleza:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Urmează acest ghid în șase părți http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/ Te va ajuta foarte mult. Succes!

| Stefanyax0 a răspuns:

Dacă înveți mecanic vei știi doar pe moment dar după uiți. Trebuie să înțelegi mai întâiwinking

| Mary0Hellen a răspuns:

Chiar ieri invatam la psihologie despre ceva de genu'. happy
Incearca sa faci scheme logice ( nu ai cum sa uiti daca inveti logic ), sau sa fii atent/a in clasa (acasa doar citind de 2 ori lectia o vei invata) sau mai poti incerca invatul ca pe poveste, adica citesti lectia ca pe o poveste de 3 orisi o vei retine.
Sper ca te-am ajutat! happy