| FLORINNN12345678910 a întrebat:

Cum sa invat mai usor si mai bine la fizica? Profesoara se axeaza mult sa stim definitiile cuvant cu cuvant cum ni le da. Eu tocesc acasa dar dupa nu prea mai stiu.
Retin greut cuvant cu cuvant daca spun cu cuvintele mele nu e bun.

Răspuns Câştigător
| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Incerca sa citesti lectia inainte de somn de 4-5 ori si o sa functioneze.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Din pacate definitiile la fizica sunt destul de stricte si nu permit prea multe reformulari.

Mi-e greu sa cred ca vei putea da o definitie corecta folosind "cuvintele tale".